Pradėk sportuoti jau šiandien: 5 fizinio aktyvumo naudos

„Sportas – tai sveikata“. Šitą posakį tikriausiai girdėjo kiekvienas iš mūsų, o paneigti jo teisingumo, deja, net ir didžiausi skeptikai negali. Specialistai ir visi, kurių gyvenime sportas užima itin reikšmingą vietą, kaip susitarę pabrėžia, jog fizinis aktyvumas – tiesiausias kelias geros sveikatos link. Ne kartą girdėjome apie sporto naudą mūsų širdies ir kraujagyslių veiklai, kaulų, sąnarių, raumenų ir net plaučių darbui. O kur dar liekna, raumeninga, tvirta figūra? Visgi, jei sporto privalumai fizinei būklei Jūsų dar neįtikino, leiskite pakalbėti apie kitas sporto teikiamas naudas – naudą žmogaus vidinei harmonijai.

Sportuojant išsiskiria laimės hormonai
Sportuojant, pažadame, turėsite daugiau energijos. Kiekvienam iš mūsų yra tekę susidurti su žmonėmis, kurie nesugeba įgyvendinti savo tikslų, nes šiems trūksta energijos aktyviam gyvenimui. Netgi neintensyvus, tačiau reguliarus sportas suteiks daugiau jėgų, reikalingų dirbti sode ar darže, tempti pirkinių krepšius ar tiesiog lengviau užlipti laiptais. Beje, sportas mažina stresui įtaką darančių hormonų – kortizolio ir adrenalino – išsiskyrimą, o štai lepina endorfinais – hormonais, atsakingais už skausmo mažinimą ir nuotaikos gerinimą. Būtent dėl šio laimės hormono išsiskyrimo, daugelis žmonių, ypač po intensyvių treniruočių, jaučia ne tik lengvą nuovargį, tačiau ir euforiją.

Sportas padeda valdyti stresą
Sakoma, kad bet kokia sportinė veikla yra veikla, nukreipta į čia ir dabar. Sporto metu susikoncentruojama tik į sportą ir galvoti galime tik apie jį. Sporto metu atsigauname ne tik fiziškai, bet ir emociškai – sportuojant užmirštame apie nesumokėtas sąskaitas, problemas darbe ir šeimoje, laukiančius darbus ir galime tiesiog pailsėti. Sportas šauniai padeda sutvarkyti dienos metu streso sukeltą vidinę sumaištį.

Sportas gerina atmintį
Įrodyta, jog pradėjus sportuoti, pastebimi teigiami pokyčiai atliekant susikaupimo ir dėmesio reikalaujančias užduotis. Gydytojai džiaugiasi, kad sportu užsiimantys asmenys rečiau suserga nervų degeneracinėmis ligomis – Alzheimerio liga ar senatvine silpnaprotyste. Sporto dėka mūsų smegenys gali išlikti veikliomis ir aktyviomis iki pat žilos senatvės.

Sportas ugdo valią, ryžtą ir užsispyrimą
Sportas ne tik ugdo šias teigiamas charakterio savybes, tačiau natūraliai verčia labiau pasitikėti savimi vis geriau įvaldant savęs ir savo kūno kontrolę. Ne paslaptis, kad sportas – tai varžybos, nesvarbu, ar sportuojama profesionaliai, ar priklausant pradedančiųjų teniso būreliui. Sportuojantis žmogus, tobulėdamas, kovodamas su fiziniu nuovargiu ir nuolat norėdamas pasiekti geresnių rezultatų nei vakar, visada laimi prieš vakarykštį „save“.

Daugiau info: FB SHAPE GYM

Atsakyti