Šiuo metu sporto ir sveikatingumo specialistų yra devynios galybės.  Tai galime  pastebėti ir atsidarę savo socialinio tinklo paskyrą. Paprastai socialiniai tinklai mirga nuo antraščių, video, „postų“ : „Asmeninis treneris….“,  „Sudarau sporto programas“,  „ Galiu sudėlioti sporto ir mitybos programas, konsultuoju maisto ir maisto papildų klausimais“, „Mano klientas prieš ir po mano treniruočių programos“  .  Iš pirmo žvilgsnio antraštės tikrai gundančios, žadančios tikrai gerus rezultatus.

Tačiau visgi  kaip išsirinkti tinkamą specialistą?  Tikiu, kad pradėjus savarankiškai sportuoti  neretai  iškyla toks klausimas.

Tikriausiai toks klausimas atsiranda tuomet, kai turite nedidelį supratimą apie kūno vystymo procesus, jūsų rezultatai neapčiuopiami arba jūs esate visiškas naujokas sporto salėje.

Galima būtų tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje tiek daug sveikatingumo specialistų. Tačiau, įsigilinus detaliau į pateiktą informaciją, situacija gali šiek tiek pasikeisti. Gaila, bet ne į  gerąją pusę.  Daugelis šių „specialistų“ save tik laiko specialistais.  Dabartinė sveikatingumo  sritis yra apipinta  didelio socialinio srauto. Ko pasekoje ir yra suformuojamas tam tikras klaidingas įvaizdis.

 

 • Vienas iš dažniausiai pasitaikančių žmones klaidinančių reiškinių socialinėje erdvėje tai-  „Treneris sportininkas“   .

Neretai toks asmuo socialinėje erdvėje pasiskelbia  prie antraštės patalpindamas daugybę  nuotraukų iš savo paties pirmųjų dviejų  vietinės  reikšmės (dažnu atveju fitneso)  varžybų. Kaip taisyklė, toks įrašas ar naujas profilis apie tokį specialistą atsiranda jau kitą rytą ir visiškai nesvarbu kaip sekėsi  varžybose, bet jis  jau  specialistas.

 

Atrodo išgirdus žodį  „sportininkas“ jokių klausimų kaip ir neturėtų kilti. Susidaro įspūdis, kad toks žmogus tikrai gali ir geba mokyti kitus.  Ir to nepaneigsi, patyręs sportininkas kuris yra išbandęs  įvairias treniravimosi metodikas,  tikrai gali patarti kaip atlikti pratimus, tačiau net ir geras sportininkas ne visada yra geras treneris.

Čia jau net nekalbame apie aukščiau paminėtus naujus socialinės erdvės specialistus „selfistus“.

 

Bet kas išties yra treneris?

Treneris –  tai žmogus kuris yra: išsilavinęs, turintis supratimą apie žmogaus kūną, anatomiją, vykstančius organizmo procesus.

 

 Tai specialistas  kuris geba:

 • Įvertinti žmogaus fizinius duomenis , specialius poreikius.
 • Sudaryti kūno rengybos ir vystymo planą.
 • Stebėti vykstančius procesus.
 • Kontroliuoti vykstančius procesus , esant reikalui juos keisti.
 • Stebėti ir kontroliuoti atsistatymo procesus.
 • Planuoti fizinio krūvio ir poilsio ciklus.

 

Pamėginkime paimprovizuoti. Sakykime  Jūs atvykote pas asmeninį trenerį  ir jis jums jau per pirmąjį  jūsų  vizitą iškart duoda jūsų „asmeninę treniruočių programą“ mes rekomenduojame, nuo tokio specialisto bėkite kuo greičiau. Panašu, kad jis neįvertino jūsų  fizinių duomenų ir kitų rodiklių. Geriausių atveju jis pakoregavo „ exel“  programoje bazinę treniruočių programą, ir užtruko tiek laiko kiek  reikia  įrašyti į jau prieš tai kažkam sukurtą failą jūsų vardą ir pavardę.

Kaip žinia tai kas tinka kažkam, nebūtinai tinka jums!

Sveikatingumo Gidas.lt Jums pataria – 

 

Geras specialistas pirmiausia pasikvies jus pokalbiui.

Tam, kad išsiaiškinti jūsų:

 • Specialius poreikius.
 • Lūkesčius.
 • Sužinotų apie patirtas traumas, kitus negalavimus.
 • Atliks kūno testavimą, kad išsiaiškintų atsiliekančias raumenų grupes.
 • Greičiausiai atliks jūsų kūno matavimus, svėrimus, kūno analizę.

Ir tik tada pateiks rekomendacijas, ir pratimus jūsų tikslui pasiekti.

 

Asmeninio trenerio pasirinkimas yra labai svarbus žingsnis.  Juk patikėti savo sveikatą žmogui, kuris turi gerą įvaizdį viešoje erdvėje, bet ne visada turi tinkamą kompetenciją-    tai lyg eiti šlapia galva žiemą !

Atsakyti